Dieuwertje Blok presenteert weer het Sinterklaasjournaal

Door een unieke samenwerking tussen NPS en TELEAC NOT is het dit jaar voor het eerst mogelijk op school mee te spelen aan het Sinterklaasjournaal. Leerkrachten kunnen nu een lespakket bestellen via www.sinterklaasjournaal.nl. Met het pakket kunnen kinderen in de Sinterklaasperiode actief meehelpen met het oplossen van de problemen van Sinterklaas, als dat nodig mocht zijn…

De verjaardag van Sinterklaas is toch wel de belangrijkste gebeurtenis van het jaar. De NPS doet ieder jaar in het Sinterklaasjournaal verslag van de ontwikkelingen en achtergronden rondom de intocht, het verblijf en de verjaardag van de Goedheiligman in Nederland. Het blijft altijd weer de vraag of zijn verblijf zonder problemen verloopt.

Vanaf 14 november presenteert Dieuwertje Blok het Sinterklaasjournaal, drie dagen voor de intocht tot aan zijn verjaardag. Op zondagen is het weekoverzicht te zien en als opmaat voor Sinterklaasavond op 5 december het jaaroverzicht.

Het Sinterklaasjournaal is ook te volgen via www.sinterklaasjournaal.nl waar de uitzendingen ‘on demand’ te vinden zijn. Ook op de site: informatie, spelletjes, liedjes, recepten en andere dingen die je voor een succesvol Sinterklaasfeest nodig hebt.

Toen het Sinterklaasjournaal in 2001 begon, was het één van de best bekeken kinderprogramma´s met gemiddeld 230.000 kijkers tussen 3 en 12 jaar. De laatste jaren is het aantal kijkers bijna verdriedubbeld, met gemiddeld ruim 600.000 kijkers naar de avonduitzending. Zelfs de herhalingen in de ochtend worden erg goed bekeken.

Iedere ochtend wordt de aflevering van de vorige dag om 07.25 en ’s middags op wisselende tijden herhaald op Z@ppelin.

LEES HIER ALLES OVER HET SINTERKLAASJOURNAAL 2008

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Abonneer je op de RSS-feed van deze site Verstuur deze pagina per e-mail via Feedburner
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

47 Responses to “Dieuwertje Blok presenteert weer het Sinterklaasjournaal”

 1. lydia den Braver zegt:

  ik ben werkzaam op bs. ‘t Schrijverke in Zoetermeer.
  Graag zouden we in het bezit komen van het sinterklaaspakket, zodat we ook dit jaar weer leuk in kunnen spelen op het thema. Is er nog een pakket te bestellen? Zo niet, is er op een andere manier informatie te verkrijgen?

 2. roland dob zegt:

  Goedendag,

  Graag zou ik in groep 1/2 in willen spelen op het thema, maar hoe kom ik er achter waqt het is. I.v.m. het voorbereiden van de viering, kan ik niet wachten wat het sinterklaasjournaal laat zien.

  Bedankt,

  Roland.

 3. Tiffany zegt:

  Hopelijk gaat het wel lukken met dat anker
  hoe dom kan je zijn

 4. Hallo,
  Waar ik ook zoek ik kan niet vinden hoe ik het lespakket van het sint journaal kan bestellen en info er over, zoals kosten en inhoud.
  Groeten van Wilma

 5. Hanneke zegt:

  Dan zullen ze niet meer te bestellen zijn
  En zijn alleen voor scholen natuurlijk

 6. Pleun zegt:

  Ik zou leuk vinden als de pieten zich laten zien voordat ze weg gaan.

 7. Pleun zegt:

  Meer kadootjes!!!

 8. jette en jose zegt:

  wij weten misschien waar enkele pakjes zijn verstopt.
  Dieuwertje kijk eens goed om je heen,dan zie je enkele pakjes liggen.Veel succes

  jette en jose uit Twente

 9. cedric van bockstaele zegt:

  ik ben cedric en wil graag een vraag stellen aan de hoofdpiet;hoe klimmen jullie het dak op?

 10. mirte v d langenberg zegt:

  ik wil mijn vraag stellen aan sinterklaas.
  sinterklaas wat is u lievelingseten.
  groetjes mirte

 11. anne v d langenberg zegt:

  beste hoofd piet ik wil een vraag stellen , waarom moeten de pieten zonder veer weg, wandt zo leren ze toch nooit iets.
  groetjes anne.

 12. Thomas zegt:

  Wat een leuk journaal he??
  Ik ben blij dat dit nou is een echt leuk kinder- jeugd- journaal is!!

 13. Rowin van der Arend zegt:

  Lieve Sinterklaas
  Hoe komt Americo op het dak?
  En kunt u zelv dit jaar misgien bei ons langs koomen en niet aleen uw pieten ik woon in Zegveld.

  Dag Rowin

 14. bertblokland zegt:

  hoe kan je sintklaas wat naar sintklaas wat sturn ik misse sintklaas groetjes

 15. Trea zegt:

  ik zie dat het sintpakket voor het sinterklaasjournaal al niet meer te bestellen is!
  Misschien kan ik het via de mail van iemand krijgen?

 16. Gonnie zegt:

  Ik ben er er inderdaad ook naar op zoek. Mocht je het krijgen Trea, zou je het mij dan ook willen sturen?

 17. marion zegt:

  via de website van schooltv is het pakket nog te bestellen.
  dit kan tot 26 oktober, heb net nog gekeken.
  Ik kan het helaas niet bestellen, want ik woon en werk als leerkracht op aruba…
  Dus mocht iemand het digitaal hebben, dan ontvang ik graag een deel per mail.

 18. ingrid zegt:

  Hallo allemaal,

  Vorig jaar waren wij te laat, toen waren de sintpakketten al uitverkocht en heb ik het van iemand per mail ontvangen. Mijn dank daarvoor.
  Dit jaar heb ik het wel. Als jullie je e-mail adres achter laten dan wil ik het wel mailen naar jullie als pdf.bestand.

 19. Marilou zegt:

  Ik wil heel graag de Sinterklaaskrant bestellen voor mijn kinderen, maar het aanmeldingsformulier staat niet in zijn geheel op het scherm/ de site, zodat het niet verstuurd kan worden. Weet iemand hier een oplossing voor?

 20. debbie en britt zegt:

  lieve ballonnenpiet ,
  wij hebben voor jou rode ballonnen.
  waar moeten we ze opsturen?
  liefs Britt en Debbie

 21. juf coby broos zegt:

  ik wil ook heel graag de sinterklaaskrant bestellen voor mijn kleutergroep!
  Maar waar en hoe?

 22. allard en mathijs zegt:

  lieve ”dieuwer wij hebben een oplosing voor ballonnenpiet
  iedereen van nederland kan wel wat rode en andere ballonnen opstuuren
  wil jij aan ballonnenpiet vragen of andere ballonnen ook mogen?
  waar moet je ze dan opstuuren
  doe groeten aan ballonnenpiet en de anderen
  groetjes allard en mathijs

 23. met layla mijn jufrouw heef ook ballonnen voor de ballonnenpiet en wil ze graag weer trug geefen aan de ballonnenpiet ze zijn nu op school maar de kinderen zouden het leuk vinden als ballonnenpiet ze zelf kont op haalen ik zit op school bij de titusbransmaschool in hilversum ik zit daar in groep 1 b bij juf melinda ik hoop voor de andere klas genootjes van mij dat de ballonnenpiet komt

  groetjes van layla van der veen

 24. nick zegt:

  hoi dieuwertje
  ik wil graag weten het liedje van vroeger. het klinkt zo
  o, wat een kruis er is geen schoorsteen in ons huis wat moet sinterklaas nu doen waar zet ik nu toch mijn schoen voor de deur of voor het raam waar kunnen ze het beste staan want helaas in onze huizen zijn alleen verwarmings buizen. dit zongen mijn oom en tante het is dus een lied van ong.35 jaar geleden stond op een lp maar kunnen het nergens vinden kent u het wel????
  gr nick

 25. annabel zegt:

  hoi sinterklaasjournaanen sinterklaas en pieten natuurlijk
  ik vind het leuk dat dit journaal bestaat!!!
  dat wau ik nog even zeggen.

  doei sinterklaas journaal en sinterklaas en pieten!!!

 26. Max den Enting zegt:

  Hoi sinterklaasjornaal ik heb net zitten luisteren maar nu weet ik nog steets niet waar het pietenhuis is. Ik ben blind en wil graag de naam weten waar het huis staat.

  Groetjes Max

 27. Max den Enting zegt:

  o ja ik wil ook nog eens langs komen bij het peitenhuis als dat mag.
  ik ben 7 jaar. en als jullie een piano hebben wil ik wel een paar liedjes spelen voor sinterklaas of de pieten.

 28. kelly zegt:

  ik vond het heel leuk

 29. ik wil sinterklaas welkom heten in nederland en hem zeer vriendelijk vragen of hij,indien hij daar uiteraard tijd voor heeft,langs te gaan bij mirjam arends in hoorn.zij zou het leuk vinden,om sinterklaas te ontmoeten.dat heeft ze echt verdiend.

 30. demi prins zegt:

  Lieve dieuwertje Blok,
  Wij hebben op onze school,de lucas”betau noord” misschien NIET PIET gezien en wij dachten dat hij via het park weg is gegaan!Kunt u mij vertellen of dat misschien zo zou kunnen zijn groetjes Demi uit nieuwegein

 31. nilufer zegt:

  haay diewertje hoe laat is sinteerklaas aan gekomen in almere?
  en weet je al hoeveel pieten sint heeft ik ben fan van het sinterklaasjournaal
  ik was wel in almere maar ik kwam iets later dus ik weet het niet
  ik wouw er op tijd zijn maar we stonden in de fiele sorry ik maar ik heb wel
  sinterklaas en de hoofd piet gezien

 32. thobias zegt:

  Hallo Dieuwertje

  Wij zitten in groep 4 en we hebben al 5 ballonnen met een zilveren lintje gevonden, komt de ballonnen piet ze ophalen bij onze school?
  De Bongerd, Nijverdal

  groetjes van groep 4, Thobias

 33. melissa en liesanne zegt:

  hoi sint en piet gaat het goed met jullie met ons wel wij hopen jullie snel te zien groeten uit broek in waterland

 34. Angelien zegt:

  Ik, als moeder, kijk ook vaak naar het sinterklaasjournaal met mijn dochtertje van 4 jaar. Ik heb een nogal rare vraag; ik vind de vestjes die Diewertje draagt erg leuk. Waar kan ik deze ook kopen??
  Wij vinden de inhoud van het sinterklaasjournaal ook heeeel leuk, hoor!!

 35. lilo zegt:

  zoooo coooll

 36. jessy zegt:

  waarom heeft sinterklaas een paard ?

 37. gyunel zegt:

  hallo ik wou iets vragen hoofdpiet en tegen de andere pieten hoe durven jullie het dak op met al die pakjes dat vraagde ik me af ik zou dat heel graag weten en nog een vraag waarom heeft sinterklaas een paard en waar slaapt Americo dat wou ik weten daaaaaaaaaaaag gyunel

 38. Kim zegt:

  Wat een toeval Nick ik heb dit liedjes vanochtend in de klas voorgezongen en ben er ook al jaren naar op zoek. Ik weet dat het een een rode hoes was met Sint op een gouden stoel volgens mij zongen de Leidsche sleuteltjes het, ik was 7 jaar toen ik dat liedje voor het eerst hoorde en nog steeds weet ik hen ik het uit mijn hoofd ben inmiddels 45 jaar dus je kan wel zeggen dat het liedje indruk op mij heeft gemaakt …Hoop zo Dieuwertje dat je het kan vinden..

  Kim

  hoi dieuwertje
  ik wil graag weten het liedje van vroeger. het klinkt zo
  o, wat een kruis er is geen schoorsteen in ons huis wat moet sinterklaas nu doen waar zet ik nu toch mijn schoen voor de deur of voor het raam waar kunnen ze het beste staan want helaas in onze huizen zijn alleen verwarmings buizen. dit zongen mijn oom en tante het is dus een lied van ong.35 jaar geleden stond op een lp maar kunnen het nergens vinden kent u het wel????
  gr nick

  • Marga zegt:

   Hallo Kim,

   Ik ben ook al jaren op zoek naar het Sinterklaasnummer met daarin ” want helaas in onze huizen zijn alleen verwarmingsbuizen ” Heb jij dat nog gevonden?

   Groetjes, Marga

 39. Cyriel zegt:

  Hallo Dieuwertje,

  Het liedje wat Nick en Kim bedoelen ken ik ook nog erg goed uit mijn jeugd. Mijn broers en zussen kunnen het na ruim 30 jaar ook nog allemaal meezingen. De LP is er nog en waarschijnlijk is ook al een mp3 van het liedje gemaakt. Daar ga ik even achteraan. Hoe kan ik t.z.t het liedje bij Nick en Kim krijgen?

  Cyriel

 40. Richard Kooi zegt:

  Hallo,

  Een vraag voor de hoofdpiet

  hoe bent u hoofd piet geworden?

  Hart.gr. : Richard.

 41. Cyriel zegt:

  Voor Nick en Kim en iedereen die nog op zoek is naar dat ene Sinterklaasliedje: De Schoorsteen.

  http://www.youtube.com/watch?v=ci4obUOdsFY

  Cyriel

 42. Lune Rijnders zegt:

  Hallo pieten,
  Wij hedden een schoorsteen en daar zit een luikje voor die zit altijd dicht.
  Hoe komen jullie er dan in?
  Groeten Lune!

 43. Its like you learn my thoughts! You seem to know so much approximately this, such as you wrote the book in it or something. I believe that you just could do with some percent to power the message home a little bit, however instead of that, that is magnificent blog. A great read. I’ll certainly be back.

 44. Everyone loves what you guys tend to be up too. This sort of clever
  work and coverage! Keep up the superb works guys I’ve
  you guys to blogroll.

 45. A story about your family’s hardships, for instance,
  is probably meant more for your and your family’s
  appreciation than any potential reader, while a story about the
  uprising in Tunisia probably isn’t going to win (m)any awards with an inside joke
  that you and your friends snicker at slapped across the book cover.
  Coming up with a good title for a book isn’t always easy.
  To help you, here is a quick walkthrough that will help you to make
  progress in Plants vs Zombies 2.

Leave a Reply

website teller
Berichten RSS Reacties RSS